zabezpečení
bytů a objektů
trezorová technika

Úvodní strana » Mech. Systémy

Jak zabezpečit majetek?

Metody vloupání do bytů a rodinných domů jsou v současné době na tak vysoké úrovni, že pokud chceme svoji domácnost kvalitně zabezpečit, je nejlepší obrátit se na odborníky. Ti by měli posoudit bezpečnostní rizika dané nemovitosti a navrhnout ucelené řešení.


Jak zabezpečit byt?

Zabezpečení bytu usnadňuje ta skutečnost, že většina bytů má pouze jedny vchodové dveře.

1. Ideální řešení zabezpečení jsou bezpečnostní dveře s vícebodovým uzamykáním. Tyto dveře by měly být osazeny bezpečnostní cylindrickou vložkou s certifikátem pro 4. bezpečnostní třídu podle normy ČSN 1627 od akreditované zkušebny (Trezor Test, Strojírenský zkušební ústav). Důležité je použití bezpečnostního kování.
více...

2. Dodatečné řešení - pokud je byt již opatřen klasickými vstupními dveřmi, je vhodné doplnit stávající zámek ještě o přídavný zámek, který může mít několik variant provedení:

a) Standardní přídavný zámek - další zámek na dveřích s možností i funkce bezpečnostního řetízku. Oba tyto zámky je možné ovládat pouze jedním klíčem.

b) Vícebodový bezpečnostní zámek - certifikovaný systém přídavných rozvorových zámků s certifikátem bezpečnosti na:

  • trezorový klíč - nejbezpečnější systém (dvoustranný trezorový klíč) odolný vůči běžným metodám napadení
  • "píchací" klíč - zjednodušení trezorový klíč (jednostranný klíč s převodovým mechanismem),
  • cylindrickou vložku - nejpoužívanější systém umožňující sjednocení systému s cylindrickou vložkou používanou ve standardním zámku.

 

Pokud je byt přízemní nebo s terasou či balkónem, doporučuje se použít uzamykatelné okenní a balkónové kliky nebo přídavné lištové zámky. Z pohledu vyššího komfortu užívání je dobré nešetřit na příplatkových provedeních cylindrických vložek – např. varianta BSZ umožní odemknout dveře, i když je z vnitřní strany zastrčený klíč.


Jak zabezpečit rodinný dům?

U rodinných domů je důležité zabezpečit veškeré dveře pláště domu. Nesoustředit se tedy pouze na hlavní vchod, ale také na vstup do garáže, na zahradu, spojovací dveře domu s garáží a další. U francouzských oken a oken v přízemí doporučujeme nainstalovat uzamykatelné kliky nebo lištové přídavné zámky.

Jednoduchou manipulaci a pohodlí pro uživatele představuje uzamykací systém s hierarchickým uspořádáním přístupových práv - systém generálního klíče. To znamená, že jediným klíčem odemkne rodič branku, hlavní vchod do domu, garáž, dítě pak například jen branku a hlavní vchod. Systém je možné ještě rozšířit, kdy například zahradník odemkne svým klíčem pouze branku a sklad zahradního nářadí, a podobně. Není nutné nosit celý svazek klíčů. Uzamykací systémy se vyrábějí na přání zákazníka. 

Bezpečnostní dveře

Prodáváme a montujeme bezpečnostní dveře značek BEDEX a Sherlock. Samozřejmě včetně zárubní, bezpečnostních zámků a vložek.

Montáž během jednoho dne!
 

Kde nás najdete

Podpěrova 433/3
621 00 Brno - Medlánky
Jihomoravský kraj
 

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00 - 17:00

Mimo otevírací dobu po domluvě na tel. čísle +420 732 631 452